Ötlettől az írásig
Kezdő tanfolyam leendő szerzőknek
Szuper regényötleted van, nem is érted, miért nem írta meg ezt a történetet még valaki más, csak nem tudsz hozzákezdeni? Mi legyen az első mondat? És a második? Hogyan jutsz el az utolsó szóig, ami után végre leírhatnád csupa nagybetűvel, hogy VÉGE?
Ha ilyen kérdések motoszkálnak benned, és nemcsak az írás késztetését, hanem a kitartást is érzed magadban, hogy végigvidd az ötletedet pár százezer karakteren keresztül, akkor jó helyen jársz, megtaláltad a számodra megfelelő írásfejlesztő és történetíró képzést!
Hatszavas történetek gyártásával, asszociációs játékok segítségével sikerrel veszed az első akadályt.
Kinek ajánljuk?
- Annak lesz hasznos a program, aki hajlandó és tud magán dolgozni, és valóban szeretne könyvet írni.
Továbblépési lehetőség: a program sikeres zárása után ráépülő modulként ajánljuk az öt hónapos írói programunkat, amelyben már a tanultak alapján érdemben tudsz az ötleteden dolgozni, így a hatodik hónap végére egy szerkesztésre váró, kiválóan felépített kéziratod lesz.
Bónuszok
Ha a történeted megtetszik nekünk, akkor a mentorprogram díjának 20%-át jóváírjuk neked a kiadási folyamatban.
A megjelenést követően belistázzuk a könyvet a kortárs műveket forgalmazó webshopunkba.
Élő adásban népszerűsítjük a könyvedet és téged.
Mit érdemes még tudnod az
Ötlettől az írásig kezdő tanfolyamról?
A mentorprogram időtartama: 4 hét
A foglalkozások időtartama: 90 perc/alkalom/hét
A mentorprogram díja: 96.000 Ft
Mit várhatsz a mentorodtól?
- Gyakorlati íráskészség- és kéziratfejlesztést. Szövegírást és elemzést stilisztikai, dialektikai és dramaturgiai szempontból.
- A házi feladatként kapott, általad megírt, különböző tartalmú és más-más formai követelményeknek megfelelő szövegek megírása, elemzése és átírása alapján megtanulod, mitől jó egy szöveg, és mitől nem működik.
- Beszélgetünk az optimális íráshelyzet megteremtéséről, az íráshoz való felkészülésről, a mentális hozzáállásról.
- Lépésről lépésre átvesszük, hogy milyen attitűdök szükségesek ahhoz, hogy kitalálj és/vagy megírj egy több százezer karakternyi terjedelmű regényt.
Módszertanok, tematikák, amelyekkel témafüggően dolgozni fogtok:
- Az írói rutin kialakítása: mikor, hol, mennyit írjak? Lehet-e fejben írni?
- Ötletgyár: miről írjak? Az élet színpada mint inspiráció.
- Valamiről vagy valakiről írsz? Karakter vagy cselekmény áll a történet középpontjában?
- Karakterépítés: ki kicsoda és honnan jött?
- Nézőpont: E/1 vagy E/3 elbeszélés?
- Párbeszédek írása és finomítása.
- A kevesebb, több: melléknevek, határozószók, nyelvtani élményfokozás vagy zavaró stílus?
- Dramaturgia: a történet sója?
- Terápiás írás: életmentő eszköz?
Mi nem lesz a kurzuson?
Elméleti blabla. Helyette viszont hasznos és izgalmas szakirodalmat ajánlunk ismert és sikeres íróktól. Olyan kötelező olvasmányokat kapsz a kezedbe, amelyek elindítanak és továbbsegítenek abban, hogy eljuss a kéziratod megírásáig, felismerd, mitől lesz jó az írásod, és hogyan válhat a saját mondanivalód mindenki számára érdekessé. Egy gyakorlati megközelítésű kurzusra készülj fel.
Ki lesz a mentorod?
Sári Edina tízkötetes kortárs szerző, szerkesztő, írómentor
Edina 2013-ban jegyezte el magát az irodalommal, minden más tevékenységet hátrahagyva. 2014-ben jelent meg első tényalapú regénye, az Életrevaló.
Mivel szereti feszegetni a társadalmi tabutémákat, 2017 és ’19 között az életközepi válságba toppanó női és férfi változókorról szóló trilógia megírása következett, MeNŐpauza felütéssel. 2020-ban a Joghurt villával című kisregényét tárta az olvasók elé, ami egy kötetbe került a Barkochba című drámával, amelynek felolvasószínházi produkciójából félórás film készült. 2021-ben jelent meg a Halálúton Horvátországba menekültnapló, ami a világban történő migrációs jelenség hátterére reflektál.
Az író minden története a nőről szól, aki a körülmények hatására kénytelen hétköznapi, az olvasó számára inspiratív hőssé válni. A hétköznapi hősök illusztris, képzeletbeli csapatát erősíti a 2023-ban kiadott Tűzszivárvány transznapló című regényében az Attika testébe született Émi is.
2024-ben jelent meg a Sorstörés című kisregénye, amely egy pirandellói gondolatkísérletből született Örkény István: Tóték c. abszurd drámájának nyomán.
A Népszava állandó munkatársaként interjúkat, riportokat készít, emellett a Nézőpontváltó rákellenes színházi stafétaprogramot vezeti.
Regényein kívül egymondatos retromeséket ír felnőtteknek Az lenne jó címmel, amelyet a Koltai Judit & Koltai Róbert színművész testvérpár olvas fel.
Színházi és országos irodalmi pályázatok első helyezettje.
Második éve, gyakorlati megközelítésből mentorálja az írni és/vagy saját könyvét kiadni vágyó felnőtteket.